Anna Owczarz-Dadan

Kilka informacji o moich ksiĄŻkach

Dziękuję, że postanowiłeś poświęcić swój czas i dowiedzieć się czegoś więcej o moich "starszych" książkach.

W ciągu ostatnich 11 lat napisałam ponad 30 książek. Są one  głównie poświęcone programom Photoshop i  Photoshop Elements - w tym edycji zdjęć, aplikacjom Paint Shop Pro oraz Flash, ale także tematyce fotografii cyfrowej. Były wśród nich także inne, nie związane z grafiką ani fotografią (np. Windows Movie Maker). Przez ostatnie lata współpracowałam z kilkoma wydawcami, z czego najdłużej z wydawnictwem Helion i to właśnie dzięki niemu moja początkowa przygoda z pisaniem przekształciła się w trwającą do dzisiejszego dnia długoletnią współpracę.

Wiele z moich książek to bestsellery na informatycznym rynku wydawniczym, z czego jestem bardzo dumna i co zostało nagrodzone przez wydawnictwo Helion statuetką. Jestem za nią wdzięczna wydawcy, ale także osobom zaangażowanym w proces powstawania każdej kolejnej książki i czytelnikom, bez których odniesienie takiego sukcesu byłoby  nie możliwe.

Wśród książek, które napisałam znajdziesz obszerne podręczniki do programu Photoshop (liczące od 500-700 stron) należące do stworzonej dla mnie serii Szkoła efektu: "Photoshop CC", "Photoshop CS5" "Photoshop CS3", "Zaklęcia Photoshopa. Edycja zdjęć" - dwa wydania tej książki,  ale także  troszkę "szczuplejsze" pozycje takie jak  "Obróbka zdjęć cyfrowych. Photoshop Elements 7".

Jest też wiele książek z serii Ćwiczenia (dla początkujących i zaawansowanych) i bogato ilustrowanych kursów. Są też książki z serii Szybka pomoc - kierowane dla osób początkujących, które nie chcą uczyć się obsługi programu, a jedynie przyswoić najpotrzebniejsze informacje, które pozwolą im wyretuszować prywatne zdjęcia coś zaznaczyć, wykadrować itp.  Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.


Dużym powodzeniem wśród czytelników cieszą się także książki z serii Ilustrowany przewodnik do programu Photoshop i fotografii cyfrowej (która okazała się dużym sukcesem i  została wydana także w języku angielskim). Wiele z moich książek doczekało kolejnych wydań - wzbogaconych o nowe treści, gdyż jest to dla mnie niezwykle ważne, abyś w każdym wydaniu mojej książki znalazł coś nowego.  

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim Czytelnikom, którzy przez lata okazują mi sympatię i wyrazy uznania dla mojej pracy, co motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy nad kolejnymi książkami.  Bardzo Wam dziękuję.

Książki, o których mowa znajdziesz na stronie wydawnictwa Helion.