Anna Owczarz-Dadan

Najnowsze tutoriale i Wskazówki

Filtry rozmycia w Photoshop CC i skróty klawiszowe, które ułatwiają życie
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Oto ostatnia wskazówka graficzna. Czy znałeś te skróty klawiszowe? Możesz z nich korzystać podczas pracy z filtrami rozmycia.

Warstwy i przydatne skróty klawiaturowe
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Skróty klawiaturowe pozwalające szybko utworzyć warstwę będącą spłaszczonym obrazem elementów ze wszystkich widocznych w Photoshopiec CC warstw aktywnego okna dokumentu. Naucz się ich na pamięć, ponieważ są bardzo przydatne.

Warstwa dopasowania o nazwie Wyszukiwanie kolorów
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Wskazówka nr 4 z dnia Photoshopa na FB.

Filtr Redukcja potrząśnięć, zobacz do czego możesz go wykorzystać.
Autor: Anna Owczarz-Dadan
photoshopcc photoshopcc

Wskazówka nr 3 z dnia Photoshopa na FB. Filtr redukcja potrząśnięć jest nowością w Photoshopie CC. Zwykle wykorzystujemy go do zmniejszania poruszenia widocznego na fotografii, a powstałego w wyniku potrząśnięć aparatem podczas wykonywania zdjęcia. Zobacz do czego jeszcze możesz go wykorzystać.

Jak zaznaczać warstwy w Photoshop CC?
Autor: Anna Owczarz-Dadan
photoshopcc photoshopcc

Wskazówka nr 2. z dnia Photoshopa na FB. Skróty klawiaturowe ułatwiają życie. Warto je znać i pamiętać. O to jeden z tych, który wykorzystuję bardzo, bardzo często.

Opcja Utwórz stos z obrazów a głębia ostrości
Autor: Anna Owczarz-Dadan
photoshopcc

Wskazówka nr 1. z dnia Photoshopa na FB. Czy na pewno znasz wszystkie możliwości okna Auto-mieszanie warstw programu Photoshop CC? Opcja Utwórz stos z obrazów pozwoli Ci połączyć dwa zdjęcia o małej głębi ostrości (ostrość nastawiona na różne fragmenty obrazu), w obraz o dużej głębio ostrości. Wypróbuj.

Poprawa wyglądu włosów i ogólnej kolorystyki fotografii postaci
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Dzisiaj film o tym, jak szybko poprawić wygląd włosów - sprawić by były błyszczące a ich kolor nabrał głębi, a dodatkowo ulepszyć kolorystykę całego  portretu. Wszystko to dzięki dwóm trybom mieszania warstw Nakładka (Overlay) oraz Ekran (Screen) i narzędziu Pędzel (Brush). Miłego oglądania.

Jak zmienić kolor oczu w Photoshop CC - Wideo tutorial
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Wprawdzie w ubiegłym tygodniu zamieściłam na stronie tutorial, o tym jak zmienić kolor oczu w Photoshopie CC, ale postanowiłam także nagrać wideotutorial poświęcony temu tematowi. Tym razem celem jest uzyskanie czerwonych oczu, jakie przypisuje się wampirom. Dawno nie nagrywałam filmów tego rodzaju, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli coś będzie nie tak :) Następne będą lepszej jakości, obiecuję. Miłego oglądania.

Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie?
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Tutorial na Waszą prośbę. Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie. Metod jest wiele, ale postanowiłam pokazać jedną, najprostszą i najszybszą moim zdaniem.

Jak w Photoshopie utworzyć końcówkę pędzla z fotografii lub jej fragmentu
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Program Photoshop pozwala tworzyć końcówki narzędzia Pędzel (Brush) z dowolnego zdjęcia, obrazu lub jego fragmentu. Pomocne będzie tutaj polecenie Zdefiniuj ustawienie domyślne pędzla (Define Brush Preset). Możesz również, używając już istniejących pędzli, stworzyć z nich obraz, który ma być nową końcówką Pędzla. Zobacz jak to zrobić.

Kompozycje warstw cz 1.
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Kompozycje warstw służą do przechowywania kilku wariantów tego samego projektu w jednym i tym samym pliku Photoshopa, dzięki czemu ułatwiają prezentację pracy klientom i pozwalają na szybkie wprowadzanie zmian w poszczególnych wersjach projektu. Zobacz jak je tworzyć i z nich korzystać.

Jak wygładzić skórę z zachowaniem tekstury. Camera Raw
Autor: Anna Owczarz-Dadan
Wygladzanie skory w Photoshopie

Dzisiaj krótki tutorial, który pokaże Ci jak szybko wygładzić skórę z zachowaniem jej tektury. Tutorial przygotowałam w Photoshopie CC - wersji z maja 2014r. Jest to istotne, ponieważ firma Adobe od momentu wprowadzenia wersji CC przez cały czas udoskonala program, nie zmieniając jego nazwy. Okno Camera Raw w Photoshopie CC z lipca 2013 roku wyglądało inaczej niż chwili obecnej, mimo, że program cały czas nosi nazwę CC. Podobnie jest z niektórymi, innymi funkcjami programu.

Jak utworzyć chmury o określonych kształtach
Autor: Anna Owczarz-Dadan

Zapewne nieraz zdarzyło Ci się leżeć na ziemi i spoglądać na chmury. Jeśli tak, to wiesz, że często przybierają one rozmaite formy i układają się w kształty. Nie wiem sama, na ile jest to efekt naszej wyobraźni, a na ile prawda, ale tak po prostu jest. Mam kilka takich fotografii, na których udało się uchwycić to zjawisko, jednak kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, by spróbować w Photoshopie uzyskać taki sam efekt (a może i lepszy, bo sama mogę zdecydować, jaki kształt będzie miała chmura). Oto przepis.

Usuwanie niechcianych elementów w Camera Raw za pomocą narzędzia Redukcja punktów. Photoshop CS6
Autor: Anna Owczarz-Dadan

W Camera Raw dostępne jest narzędzie służące do usuwania lub powielania wybranych elementów obrazów. Wykorzystuje się je głównie do prostych korekt polegających na usuwaniu plamek, krost, pieprzyków i innych nieskomplikowanych do usunięcia lub niewielkich, ale nie chcianych elementów obrazu. Tym narzędziem jest Redukcja punktów (Spot Removal). Jeśli obraz wymaga bardziej zaawansowanej korekty, skorzystaj z narzędzi oferowanych przez program Photoshop, warto jednak spróbować tego w Camera Raw, zwłaszcza jeśli pracujesz na plikach RAW.

Jak powiększyć oczy w Photoshopie
Autor: Anna Owczarz-Dadan
korekcja oczu photoshop

Dzisiaj pokażę Ci metodę, za pomocą której będziesz w stanie powiększyć każdą parę oczu. I umówmy się, warto ją zastosować w 90% fotografii portretowych, wyjątek stanowią jedynie zdjęcia osób z naprawdę bardzo dużymi oczami.